ההרשמה מהווה אישור הגעה לאירוע לטובת אומדן המשתתפים, לאחר אישור ההגעה באפשרותך לבחור איזה מסלול שתרצה על פי הפירוט המופיע באתר.
הערה: נקודות גישה לנכים: שימו לב כי מסומנים האתרים אשר מאפשרים גישה לנכים, הגישה הינה באמצעות רכב פרטי , חשוב לציין כי חלק משבילי הגישה הינם שבילי אפר.
אופי האתר דרכי הגעה ביום האירוע הדרכה
אנדרטה אוטובוס מחניון פיק - מסלול כחול אופציה 1: כחלק מהמסלול
אופציה 2: הגעה עצמית, הרצאה של לוחם ותיק בכל שעה עגולה (09:00-15:00)

על התל מוצב צה"ל לא מאויש, ולמרגלותיו דולמנים וקירות של אבני בזלת. גובהו כ-594 מ' מעל פני הים, וגובהו היחסי ביחס לסביבתו כ-30 מ'. בשל הטופוגרפיה של התל, שממנו ניתן לצפות על הגזרה שבין נחל רוקד, המהווה מכשול טבעי בפני חדירת כוחות שריון מסוריה, לבין הר פרס, הוקם בו לאחר מלחמת ששת הימים מוצב של צה"ל. המוצב כלל בונקר עילי קטן ומספר מצדיות בטון בקרבתו. הוא לא היה מאויש בצורה קבועה, ומעת לעת הוצבו בו חיילים לשם תצפית. תל זה הפך לאנדרטת זיכרון ל- 35 נופלים בקרבות על תל א-סקי במלחמת יום הכיפורים. האנדרטה נחנכה בשנת 2012 ומתחת לכיתוב "רעי שלא שבו מהתל", הוצבו במקום תמונות של 32 לוחמים שנפלו בלחימה בתל ובסביבתו. 

רמת הגולן, כ – 3 ק"מ מצפון לרמת מגשימים בכביש 98.

התל שימש בפרוץ המלחמה כעמדת תצפית לבקרת אש ארטילרית שאוישה ע"י חיילים סדירים מגד' נח"ל מוצנח 50. מפרוץ המלחמה הופגז קשות ע"י הסורים ולאחר כמה שעות, חלפו הכוחות הסורים על פניו והוא כותר. החיילים מצאו מסתור במקלט (הבונקר) המרכזי יחד עם חיילי שריון מחט' 188 ו- 7 שהטנקים שלהם נפגעו ומצאו מחסה במוצב זה. הקרב על תל א-סאקי נמשך כ- 30 שעות בהן לחמו החיילים בכיתור להישרדותם. שני נסיונות חילוץ ע"י כוחות מגד' 50 כשלו תוך אבדן חיילים רבים. החיילים הנצורים שוחררו לבסוף ע"י התקפת הנגד של אוגדה 146 ב- 8 לאוקטובר.