ההרשמה מהווה אישור הגעה לאירוע לטובת אומדן המשתתפים, לאחר אישור ההגעה באפשרותך לבחור איזה מסלול שתרצה על פי הפירוט המופיע באתר.
הערה: נקודות גישה לנכים: שימו לב כי מסומנים האתרים אשר מאפשרים גישה לנכים, הגישה הינה באמצעות רכב פרטי , חשוב לציין כי חלק משבילי הגישה הינם שבילי אפר.
אופי האתר דרכי הגעה ביום האירוע הדרכה
אנדרטה אוטובוס מחניון פיק - מסלול אפור כחלק מהמסלול

כאן מונצחים חללי גדוד הרפואה 281 של אוגדה 146 אשר נפלו בכל מערכות ישראל. רבים מהם נפלו באזור זה, בבית חולים שדה שהוקם (בצומת אל על) לטיפול בפצועים מקרבות מלחמת יום הכיפורים באוקטובר 1973.
הגלעד בלב חורשת אורנים וברושים בכניסה ליישוב אלעד. על בימה שחורה ורבועה הונחו כמה סלעי בזלת, ביניהם נישא לוח ברזל גבוה. אל חזית הלוח מוצמדים לוחות מתכת בהירים ובהם שמות הנופלים.

הכניסה ליישוב אליעד מכביש 98, 4 ק"מ מצפון לצומת אפיק. ההנצחה כ-500 מ' אחרי שער הכניסה, מצד ימין.

גדוד רפואה 281 של אוגדה 146 בפיקודו של רס"ן אשר (קרלוס) פורת, התמקם באזור אל-על לטיפול בנפגעי האוגדה במסגרת מתקפת הנגד הפיקודית שהאוגדה הוותה בה מאמץ עיקרי. ב- 10 לאוקטובר, ביום האחרון של מתקפת הנגד, הצליחו הסורים לטווח את ריכוז הכוחות של אגד תחזוקה 850 האוגדתי במסגרתו היה פרוס גם הגר"פ. בירי ארטילרי צפוף שנמשך כ- 20 ד' . מהפגזה זו נהרגו 18 חיילים ו- 70 נפצעו. לאחר סיום הירי המשיכו חיילי ומפקדי הגדוד לטפל בנפגעים.