ההרשמה מהווה אישור הגעה לאירוע לטובת אומדן המשתתפים, לאחר אישור ההגעה באפשרותך לבחור איזה מסלול שתרצה על פי הפירוט המופיע באתר.
אופי האתר דרכי הגעה ביום האירוע הדרכה
תצפית אוטובוס מחניון אלרום - מסלול שחור הדרכה בכל שעה עגולה (09:00-15:00)

רמפת הטנקים המשקיפה לכיוון סוריה ולקרבות הבלימה במלחמת יום הכיפורים.

צפון לישוב הדרוזי בוקעתא, פונים מזרחה לכיוון הר כרמים והר ורדה, וממשיכים בכביש עם הסימון הצהוב עד האתר.

קרבות הבלימה- במרחב הצפוני, ממרגלות החרמון ועד קוניטרה, תקפו הסורים באמצעות דיוויזיה 7. למולם היו בתחילת הקרבות שתי פלוגות של גדוד 74 מחטיבה 188: פלוגה ב' בצפון בין מורדות החרמון והר חרמונית (מוצבים 104, 105) ופלוגה א' במרחב קוניטרה (מוצבים 107, 109).

כבר בצהרי יום כיפורים, עם תחילת המלחמה, הועברה לחזית הצפונית חטיבה 7, שגדודיה הגיעו לגולן ערב החג. גדוד 71 תגבר את הגזרה הצפונית, מצפון לחרמונית ועד שולי החרמון, ואליו הצטרפה עם לילה גם חטיבת החי"ר 1 (גולני).

גדוד 75 תפס עמדות בחלק הדרומי של הר חרמונית, וגדוד 77 בפתחת קוניטרה והבוסטר. חטיבה 7 נעה לעבר העמדות תחת הפגזה ארטילרית סורית, וכבר בשעה 16:30 אחרי הצהריים הגיעו הטנקים למגע עם הכוחות הסוריים. עד הלילה הצליחו הסורים לגשר על תעלת הנ.ט. בארבע מקומות להזרים כוחות מערבה, אשר נבלמו בידי הטנקים של חטיבה 7.

במהלך יום ראשון הטילו הסורים לגזרה את גל ההתקפה השני של דיוויזיה, חטיבת שריון וחטיבה ממוכנת. למולם עמדו טנקי חטיבת 7 וגדוד 74 מחטיבה 188 בעמדות והצליחו למנוע כל ניסיון חדירה. הסורים איבדו טנקים ונגמ"שים רבים: כ 40 במרחב שמדרום לקוניטרה וכ-90 מצפון לקוניטרה בעמק הבכא.