ההרשמה מהווה אישור הגעה לאירוע לטובת אומדן המשתתפים, לאחר אישור ההגעה באפשרותך לבחור איזה מסלול שתרצה על פי הפירוט המופיע באתר.
הערה: נקודות גישה לנכים: שימו לב כי מסומנים האתרים אשר מאפשרים גישה לנכים, הגישה הינה באמצעות רכב פרטי , חשוב לציין כי חלק משבילי הגישה הינם שבילי אפר.
אופי האתר דרכי הגעה ביום האירוע הדרכה
תצפית אוטובוס מחינון זעורה - מסלול חום כחלק מהמסלול

תחת היישוב נקודת תצפית לכיוון דרום ממנה נשקף נוף רמת הגולן. במעגל הקרוב: החרמון, ברכת רם, הכפר מסעדה, מטעי התפוחים והדובדבנים של הכפרים הדרוזים. במעגל הרחוק: הר כרמים, ורדה וחרמונית, קווי התילים ברמת הגולן, מישורי הרמה והרי הגליל. ברכת רם, הנראית בבירור מהתצפית, היא תופעה געשית מורכבת. זהו לוע געשי אשר יצר מעין מכתש וזה התמלא מים. רוחבה של הברכה כ-600 מטרים ועומקה מגיע ל-10 מטרים.

מכיכר הכפר הדרוזי מסעדה נוסעים מעט צפונה (כביש 98) ופונים מערבה בגשר שחוצה את נחל סער. הכביש מתעקל שמאלה ומגיע לכביש הגישה לנמרוד, בשער הכניסה לישוב.

קרבות החרמון במלחמת יום הכיפורים התרחשו ב- 8 וב- 22 לאוקטובר 1973. בקרב הראשון כשלה חטיבת גולני בכיבוש החרמון אולם בקרב השני, ב"מבצע קינוח", ב- 22 לחודש, גבר צה"ל על הכוחות הסוריים אשר כבשו את המוצב הישראלי בראשית המלחמה ובפעולה משולבת של חיל האוויר, חטיבת הצנחנים 317 בפיקודו של אל"ם חיים נדל, אשר הוטסה לגב הרכס וחטיבת גולני, בפיקודו של אל"מ אמיר דרורי, אשר תקפה ממרגלות רכס החרמון תוך טיפוס רגלי לראשו כבשו את הרכס ובכלל את המוצב הסורי ושיא ההר אשר לא היו בידינו לפני המלחמה.